Beach Handball στον Σχοινιά με παρουσία της ΑΕΚ

0

Το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί το τελευταίο τουρνουά του 17ου Πανελληνίου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Beach Handball..

afisa_beach

Στην παραλία Σχινιά στο Μαραθώνα θα πραγματοποιηθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο (9-10 Ιουλίου) το 5ο και τελευταίο τουρνουά του 17ου Πανελληνίου Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Beach Handball, το οποίο θα κρίνει και τις οριστικές συμμετοχές στο Final 4 του Ξυλοκάστρου (30-31 Ιουλίου).
Διοργανωτής είναι ο σύλλογος του ΑΟ Άνοιξης και υπεύθυνος ο Μάριος Λουκάτος.
Αξιοσημείωτη είναι η πρώτη συμμετοχή της ΑΕΚ στο Beach Handball, η οποία θα συμμετέχει με την ομάδα Κ16.
Παράλληλα την Κυριακή το πρωί (10:00-16:15) θα διεξαχθεί αναπτυξιακό τουρνουά με την συμμετοχή έξι ομάδων.

Η βαθμολογία στα τέσσερα πρώτα τουρνουά
Άνδρες
1. ΓΑΣ Κιλκίς 670
2. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 640
3. ΑΕΣΧ Πυλαίας 536
4. Πόντιοι Κιλκίς 530
5. Δράμα ’86 456
6. ΑΟ Άνοιξης 356
7. Αστέρας Αλεξανδρούπολης 140
8. Φίλιππος Βέροιας 101
9. ΓΣ Άρτας 75

Γυναίκες
1. Σπάρτακος 585
2. ΑΟΑ Καστοριάς 555
3. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 170
4. Φίλιππος Βέροιας 161
5. ΓΑΣ Κιλκίς 0

1ος όμιλος
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
ΓΑΣ Καματερού
ΑΟ Πολιτείας
ΑΕΚ

2ος όμιλος
ΑΕΣΧ Πυλαίας
ΑΟ Άνοιξης
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων
ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

3ος όμιλος (Γυναίκες)
ΑΟΑ Καστοριά
ΑΟ Άνοιξης
ΓΣ Ηλιούπολης
Petrolina Ladies (Κύπρος)

Το πρόγραμμα

Σάββατο 9 Ιουλίου 2016
9:00 Α.Ο. Άνοιξης – ΑΠΕΣ Καπανδριτίου
9:40 Α.Ε.Κ. – Α.Ο. Πολιτείας
10:20 Α.Ο. Άνοιξης – Γ.Σ. Ηλιούπολης
11:00 Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων – Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία Θεσσαλονίκης
11:40 Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Γ.Α.Σ. Καματερού
12:20 Α.Ο.Α. Καστοριά – Α.Ο. Άνοιξης
13:00 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία Θεσσαλονίκης – ΑΠΕΣ Καπανδριτίου
13:40 Petrolina Ladies (CYP) – Γ.Σ. Ηλιούπολης
14:20 Α.Ο. Πολιτείας – Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
15:00 Α.Ο. Άνοιξης – Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
15:40 Α.Ο. Άνοιξης – Petrolina Ladies (CYP)
16:20 Γ.Α.Σ. Καματερού – Α.Ο. Πολιτείας
17:00 ΑΠΕΣ Καπανδριτίου – Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
17:40 Γ.Σ. Ηλιούπολης – Α.Ο.Α. Καστοριά
18:20 Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Α.Ε.Κ.
19:00 Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαία Θεσσαλονίκης – Α.Ο. Άνοιξης
19:40 Α.Ο.Α. Καστοριά – Petrolina Ladies (CYP)
20:20 Γ.Α.Σ. Καματερού – Α.Ε.Κ.

Κυριακή 10 Ιουλίου 2016
08:00 Θέσεις 7-8 (4ος Α Ομίλου – 4ος Β Ομίλου)
08:45 Θέσεις 5-6 (3ος Α Ομίλου- 3ος Β Ομίλου)
09:30 Ημιτελικός Α (1η Ομίλου- 4η Ομίλου)- Γυναικών
10:15 Ημιτελικός Β (2η Ομίλου- 3η Ομίλου)- Γυναικών
11:00 Ημιτελικός Α (1ος Α Ομίλου- 2ος Β Ομίλου)
11:45 Ημιτελικός Β (1ος Β Ομίλου- 2ος Α Ομίλου)

12:30-15:30 Τουρνουά αναπτυξιακών ηλικιών
15:30 Θέσεις 3-4 (Ηττημένοι W7- W8)
16:15 Θέσεις 3-4 (Ηττημένοι M13- M14)
17:00 Θέσεις 1-2 (Νικητές W7- W8)
17:45 Θέσεις 1-2 (Νικητές M13- M14)

Comments are closed.