Νίκη για τους νέους της ΑΕΚ

0

3d7bd746392eb0c2ce92cc6a2bb785e3_494117

Την νίκη με 1-0 πήραν οι Κ20 της ΑΕΚ έναντι του του Λεβαδειακού.

Με 1-0 επικράτησε του Λεβαδειακού η ΑΕΚ Κ20 και πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της ανεβαίνοντας και ψυχολογικά. Απέναντι σε εναν Λεβαδειακό που έπαιζε πισω απο την σέντρα οι κιτρινόμαυροι βρήκαν το γκολ χάρη σε μια ατομική ενέργεια του Αντωνίου.

Μαζική άμυνα από τον Λεβαδειακό σε όλο το παιχνίδι. Η ΑΕΚ Κ20 γύριζε τη μπαλ εξω απο την περιοχή των Βοιωτών αλλά δεν είχε την καθαρή ευκαιρία στο ματς εκτός από ένα τετ-α-τετ του Αντωνίου.

Η ομάδα του Ν. Παναγιωτάρα δεν είχε το καθαρό μυαλό στη τελική πάσα και στη δημιουργία και έτσι δεν απείλησε ουσιαστικά την φιλοξενούμενη ομάδα παρά τη συντριπτική κατοχή.

Η ΑΕΚ έψαχνε την ατομική ενέργεια που θα ανοίξει τον Λεβαδειακό και θα γινόταν το γκολ. Αυτό ήρθε στο 78′.

Ο Αντωνίου κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού ταλαιπώρησε τρεις αμυντικούς και με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Ξέσπασμα για τους κιτρινόμαυρους που πέτυχαν το γκολ απέναντι σε μια ομάδα που από το 50′ ξεκίνησε τις καθυστερήσεις!

Ο Λεβαδειακός δεν πάτησε την περιοχή του Πάντου. Ξεκούραστο πρωινό για τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Κ20. Έτσι και στα τελευταία λεπτά η Ένωση ήταν αυτή Που έκανε κουμάντο και δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το υπέρ της σκορ.

ΑΕΚ Κ20 (Ν. Παναγιωτάρας):Πάντος, Απσρογιάννης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Ψάνης, Γεωργαμλής (66’ Λημνιός), Λίτσι, Αντωνίου, Γιούσης (75’ Κόφι), Σπηλιώτης, Λεπενιώτης (86’ Γιαννούτσος)