Τεσσάρα στον Παναθηναϊκό η AEK!

0

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ νίκησε με 4-0 την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στον εντός έδρας αγώνα για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2016-17, που πραγματοποιήθηκε στο ανοικτό γήπεδο του Δήμου Βριλησσίων.
Η ΑΕΚ είχε την απόλυτη υπεροχή και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ του Αποστόλη-Μάριου Γιαννόπουλου στο 7′ και του Στέφανου Κάτσικα στο 38′. Οι ίδιοι παίκτες σκόραραν με την ίδια σειρά και στο δεύτερο ημίχρονο (41′ Γιαννόπουλος, 47′ Κάτσικας) ενώ η ΑΕΚ έχασε και ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Παπαγγελής, Κουρέας, Βουτσινάς, Θεοδώρου, Γκέκας, Πανταζέλος (63′ Αντωνόπουλος) Κάτσικας, Γιαννόπουλος (54′ Μαχαιράς) Τσερικλός(46′ Νικολόπουλος) Γεωργιόπουλος (63′ Δημητρίου) Μαντζουρανάκης (55′ Παπάζογλου)