ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έβγαλε την υποχρέωση η ΑΕΚ

Published

on

Με μία μέτρια εμφάνιση απέναντι στον Περαμαϊκό η ΑΕΚ κατάφερε τελικά και πήρε την νίκη με 1-2 χάρη στα γκολ του Πεταυράκη και του Ράμα με πέναλτι. Ο Περαμαϊκός προηγήθηκε στο σκορ στο 20′ λεπτό με το γκολ του Χατζηγιαννάκου.

ÐÅÑÁÌÁÉÊÏÓ - ÁÅÊ (Ã ÅÈÍÉÊÇ 2013-2014)

Η Ένωση παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στο Πέραμα σε ένα πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο (πλαστικός χλοοτάπητας) παρόλα αυτά κατάφερε να σώσει την παρτίδα με μια μέτρια συνολικά εμφάνιση. Άνευρη και εμφανώς επηρεασμένη από τον αγωνιστικό χώρο η ΑΕΚ δέχτηκε το γκολ στο 20′ λεπτό και μέχρι το σημείο που ισοφάρισε έδειξε να μην μπορεί να βρει λύσεις στην καλά κλεισμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Ο Δέλλας πραγματοποίησε πολύ γρήγορα και τις τρεις του αλλαγές βάζοντας μέσα εντεκαδάτους παίκτες. Ανάκογλου, Ρόβας και Πλατέλλας άλλαξαν συνολικά την παρουσία της ΑΕΚ η οποία στο 68′ ισοφάρισε με τον Πεταυράκη ο οποίος με πολύ όμορφο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Η ομάδα ανέβασε σιγά σιγά ρυθμό και τον Ερρίκο να κόβει την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή του Μώτου, ο Ράμα δεν έχασε την ευκαιρία και έδωσε τελικά την νίκη στην ΑΕΚ στο 83 της αναμέτρησης.