Έφαγε… τη Δόξα, η ΑΕΚ!

0

Η ΑΕΚ Κυθρέας νίκησε τη Δόξα Δευτεράς με 2-0 μετά από πολύ καλή εμφάνιση και έκανε το 3Χ3 σε ένα ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας Επαρχίας Λευκωσίας (ΠΟΕΛ) στην Κύπρο.

Στο Α’ημίχρονο Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο και κατάφεφε να ανοίξει το σκορ στο 31′ με τον Γιώργο Μοδέστου.

Στο Β’ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά και στο 54′ ο Μάριος Τσιοπάνη έκανε το 2-0 πετυχαίνοντας ένα εκπληκτικό γκολ, καθώς κατάφερε να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σουτ λίγο κάτω από τη μέση του γηπέδου!

Στη συνέχεια η ΑΕΚ έριξε ρυθμό και κατάφερε να διαχειριστεί το αποτέλεσμα, χωρίς να απειληθεί σοβαρά από τη Δόξα. Να πούμε ότι οι κιτρινόμαυροι θα αγωνιστούν ξανά μετά από δύο εβδομάδες καθώς το επόμενο Σαββατοκύριακο θα έχει αγώνες κυπέλλου, όπου μετά απο κλήρωση η ΑΕΚ έχει περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα.