Ήττα με κάτω τα χέρια για την ΑΕΚ στο Ρέντη!

0

Κατώτερη των περιστάσεων για ακόμα μια φορά η ΑΕΚ και έχασε με κάτω τα χέρια για ακόμη μια φορά από τον Όμιλο Ξυνή με 23-15

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και πέτυχε δυο γκολ (2-0), με τους «κιτρινόμαυρους» να ανεβάζουν σταδιακά την εικόνα τους και να ισοφαρίζουν σε 2-2. Στη συνέχεια,ο ΟΣΦΠ βρήκε χώρους και σκόραρε και πήρε προβάδισμα 3 γκολ (6-3) με την συμπλήρωση των 15 λεπτών. Έπειτα, η Ένωση έχασε τη συγκέντρωσή  και οι δυο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια με το 12-6.

Το ίδιο σκηνικό παρέμεινε και στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΚ δεν έβγαζε αντίδραση και ο Ολυμπιακός  διατήργσε τη διαφορά που είχε χτίσει (16-10). Οι παίκτες του Νίκου Γραμματικού δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό σε κανένα σημείο και έτσι η διαφορά δεν μπόρεσε να μειωθεί (20-12). Τα λεπτά περνούσαν και από την στιγμή που τίποτα δεν άλλαξε μοιραία ήρθε η ήττα για την ΑΕΚ με 23-15.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 2-3, 5-3, 8-4, 10-6, 12-6 (ημιχρ.), 14-7, 16-10, 18-11, 20-12, 21-15, 23-15.