Ισοπέδωσε τον ΠΑΟΚ η διπρόσωπη ΑΕΚ!

0

Μεγάλη εμφάνιση από την ΑΕΚΑΡΑ που πήρε διπλό μες στην Πυλαία χάνοντας βέβαια μεγάλη ευκαιρία να πάρει σημαντικό πλεονέκτημα και η διαφορά έμεινε μόνο στους 9 πόντους.

Η ΑΕΚΑΡΑ μπήκε με το πόδι κολλημένο στο γκάζι από την κατάκτηση του διηπειρωτικού κυπέλλου και από την μεγάλη νίκη επί του Προμηθέα.

Στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα η ΑΕΚ ήταν απόλυτη κυρίαρχος του αγώνα και το σκορ (4-28) τα λέει όλα.

Η συνέχεια σε όλο το πρώτο μέρος ήταν παρόμοια και το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 11-30.

Το δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕΚ δεν ήταν σε τόσο καλό επίπεδο και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μειώνει την διαφορά σε 36-45.

Η κακή ΑΕΚ του δεύτερου δεκάλεπτου αντικαταστάθηκε στο δεύτερο ημίχρονο από την γνωστή ΑΕΚ που ήταν μέχρι τότε κυρίαρχη. Η διαφορά άνοιξε και πάλι με την ΑΕΚ να εκτοξεύει την διαφορά στους 19 ποντους (46-65).

Η 4η περίοδος ξεκίνησε με την κακή ΑΕΚ να εμφανιεμφαν ξανα στο γήπεδο και με επιμέρους σκορ 29-19 ο ΠΑΟΚ μειωσε την διαφορά στους 9 ποντους και διαμορφώθηκε το τελικό 75-84.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-30, 36-45, 46-65, 75-86