Καθάρισαν εύκολα τα κορίτσια μας!

0

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ πήρε ένα εύκολο τρίποντο, αφού επικράτησε με άνεση του ΓΑΣ Μεσσαρά με 3-0 σετ (25-19, 25-12, 25-08) στη Νέα Φιλαδέλφεια!

Από νωρίς η ΑΕΚ έδειξε να μην έχει όρεξη για περιπέτειες (8-5). Η Ένωση παρέμεινε μπροστά με άνεση (14-9), με αποτέλεσμα να φτάσει στο 25-19 και στο 1-0 στα σετ.

Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο σετ (6-1). Τα κορίτσια της ΑΕΚ ήταν ασταμάτητα σε μπλοκ και υποδοχή (18-10), ενώ ο ΓΑΣ Μεσσαράς δεν μπορούσε να αντιδράσει (21-11) κι έτσι το 2-0 στα σετ έγινε πολύ γρήγορ (25-12).

Ακόμα πιο εύκολο ήταν το έργο της ομάδας του Μανώλη Αποστολογιωργάκη, που μπήκε με φόρα και στη συνέχεια του αγώνα και πήρε μια διαφορά ασφαλείας από νωρίς (13-5). Οι φιλοξενούμενες σε κανένα σημείο δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό, με την ΑΕΚ να είναι καταιγιστική σε άμυνα και επίθεση (20-6) και να φτάνει εύκολα και γρήγορα στο 3-0 στα σετ (25-08).