ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Πέρα Κλουμπ

Published

on

ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ 2-3

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα μας που έκανε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα εκτός έδρας με την Δάφνη Αθηνών με 3-2.
Από την αρχή μπήκαμε αποφασισμένοι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς και δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο απέναντι σε μία πολύ καλή και νεανική ομάδα.

Αναλυτικά μόλις στο 5΄ ο Dimitris H Siasos με πλασέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 15΄ μετά από πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας ο Panos Mourdou έκανε σέντρα και ο αντίπαλος στόπερ υπό την πίεση του Υουσσεφ Μανσούρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η πίεση συνεχίστηκε με πολλές ευκαιρίες και στο 44΄πάλι μετά από κούρσα του Panos Mourdou και ωραία σέντρα ο Aris Saltogiannis με δυνατό σουτ έκανε το 0-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε για 25΄στον ίδιο ρυθμό. Στο 50΄ο Thanasis Pavlopoulos με κεφαλιά είχε δοκάρι και στο 61΄μετά από κόρνερ του Dimitris H Siasos πάλι αντίπαλος έβαλε αυτογκόλ και έκανε το 0-3 ενώ στο συνέχεια χάσαμε και άλλες ευκαιρίες.
Ωστόσο στα τελευταία 20΄ κατεβάσαμε ταχύτητα και δώσαμε γήπεδο στον αντίπαλο με αποτέλεσμα στο 74΄και στο 82΄ να δεχθούμε δύο γκολ και να γίνει το 2-3. Ευτυχώς δεν κινδυνέψαμε στα τελευταία λεπτά και φύγαμε με του τρεις βαθμούς.
Θα ήταν αδικία μετά από τόσες ευκαιρίες να έχουμε άλλες απώλειες.