ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

ΑΕΚάρα πρωταθλήτρια

Published

on

Η ΑΕΚ νίκησε στον 5ο τελικό τον Παναθηναϊκό στα πέναλντι και κατέκτησε το πρώτο πρωτάθλημα φούτσαλ της ιστορίας της!

Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα γρήγορο και… αιφνιδιαστικό 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με την εικόνα της ΑΕΚ να μην είναι καλή και να μην δείχνει πως μπορεί να αντιδράσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πράγματα εξελίχθηκαν πολύ διαφορετικά. Η Ένωση με 2 γκολ των Σκουτέλη και Αρτινού μέσα σε 40 δευτερόλεπτα, στην μέση του ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσια. Με τους κιτρινόμαυρους να πιέζουν αλλά και τον Θεοφίλου να σώζει τον Δικέφαλο λίγο πριν την λήξη, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.

Η ΑΕΚ έχασε 2 μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ωστόσο το ματς οδηγήθηκε στα πέναλντι εκεί που ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Θεοφίλου μίλησε και έδωσε στην ΑΕΚ το πρωτάθλημα!