Απορία… Οι μάγκες δεν υπάρχουν πια;

0

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 23-13 στον τελικό του κυπέλλου χάντμπολ από τον Ολυμπιακό/Όμιλο ΞΥΝΗ.

Απαράδεκτη εμφάνιση από τους κιτρινόμαυρους που δεν είχαν ούτε το μισό από το πάθος και την όρεξη του αντιπάλου και γνώρισαν μια ντροπιαστική ήττα σε ένα ματς που διακυβεύονταν ένα τρόπαιο.

Η ΑΕΚ δεν μπήκε καθόλου καλά στο ματς. Με τεράστια προβλήματα στην επίθεση, βρέθηκε πίσω μέχρι και με 10-5. Ευτυχώς για την ομάδα του Νίκου Γραμματικού η Ένωση πήγε στο ημίχρονο πίσω μόνο με 12-8 καθώς με βάση την εικόνα των δύο ομάδων ο Ολυμπιακός/Όμιλος ΞΥΝΗ θα μπορούσε να είναι πολύ πιο μπροστά.

Ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο να μπει στον αγώνα και να καταλάβει το διακύβευμα, χάνοντας με κάτω τα χέρια με 23-13.

Τραυματισμός στο τέλος για τον Νταρσουλάν.