Παλικαρίσια εμφάνιση μέσα στο Μόναχο!

0

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 από την Μπάγερν σε ένα ματς που στάθηκε εξαιρετικά απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο.

Φοβερή εμφάνιση από όλους τους παίκτες που παρά την ήττα έπαιξαν φανταστικά. MVP της ΑΕΚ ο Βασίλης Μπάρκας, πολύ καλοί οι Άλεφ και Γαλανόπουλος.

H AEK μπήκε αρκετά δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας τεράστια ευκαιρία στο 5′ να ανοίξει το σκορ, όταν η κεφαλιά του Λαμπρόπουλου πέρασα ελάχιστα άουτ. Μάλιστα η Ένωση δεν επέστρεψε στην Μπάγερν να κάνει το παιχνίδι και της άφησε χωρίς κλασική ευκαιρία. Ωστόσο στο 31′ ένα αχρίαστο τράβηγμα του Τσόσιτς στον Λεβαντόφσκι μετά από κόρνερ έφερε το πέναλντι για την Μπάγερν με τον Πολωνό να ευστοχεί. Η απόφαση του πέναλντι ήταν αρκετά αυστηρή αλλά σίγουρα ο αμυντικός της ΑΕΚ θα μπορούσε να το είχε αποφύγει. Καμία άλλη ουσιαστική ευκαιρία μέχρι το 45′, σε ένα ημίχρονο που αν δεν υπήρχε το πέναλντι η ΑΕΚ θα έπαιρνε κάτι παραπάνω από άριστα!

Στο 2ο ημίχρονο, η Μπάγερν εκμεταλλεύτηκε και την κούραση του Δικεφάλου και πήρε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού. Το 2ο γκολ του Λεβαντόφσκι στο 71′, και πάλι μετά από κόρνερ, κλείδωσε το ματς, με τους γηπεδούχους να χάνουν και άλλες ευκαιρίες αλλά να βρίσκουν απεναντι τους ένα τεράστιο Βασίλη Μπάρκα.