ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

Στο ίδιο έργο θεατές!

Published

on

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα  με 22-17 από τον Ολυμπιακό/Όμιλο ΞΥΝΗ στο Μελίνα Μερκούρη, με την σειρά των τελικών να βρίσκεται στο 2-1 υπέρ των ερυθρολεύκων. Τραγική επιθετικά για ακόμα μια φορά η Ένωση.

Υποχρέωση των κιτρινόμαυρων να κάνουν το 2-2 στο ΟΑΚΑ και να παλέψουν στην συνέχεια εκτός έδρας στον τελικό των τελικών.

H AEK έμεινε αρκετά πίσω στο πρώτο ημίχρονο αφού σε άλλο ένα ματς δεν είχε λύσεις στην επίθεση. Το 12-7 του πρώτου ημιχρόνου αντικατόπτριζε πλήρως την εικόνα του ματς. Χαρακτηριστικό της δυσλειτουργίας στην επίθεση ήταν πως από τα 7 γκολ των κιτρινόμαυρων, τα 5 ήταν του Αργυρού.

Στο δεύτερο μισό η άμυνα της Ένωσης σκλήρυνε ακόμα περισσότερο ενώ και ο Ραντούλοβιτς έκανε αρκετές αποκρούσεις. Ωστόσο, με τον Γιάκομπσεν εκτός λόγω νέου τραυματισμού ο Δικέφαλος δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από το ματς.