ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

Ρεζιλίκι… με γκολ στο 92′ από τον Κισσαμικό!

Published

on

Η ΑΕΚ έμεινε στην ισοπαλία με τον Κισσαμικό αφού ισοφαρίστηκε σε 1-1 στο 92′!

Ο Δικέφαλος μπήκε με το…αριστερό στο 2019 αλλά συνεχίζει να είναι το φαβορί για την πρόκριση στους 8 του κυπέλλου. Η ισοπαλία με την ουραγό της Football League όμως σίγουρα δεν είναι ενθαρυντικό.

Η ΑΕΚ δεν μπήκε καθόλου καλά στο παιχνίδι. Ο Κισσαμικός ήταν αυτός που έχασε 2 μεγάλες ευκαιρίες στο 2′ και στο 11′, με την Ένωση να αδυνατεί για περίπου 30 λεπτά να κάνει ουσιαστική ευκαιρία. Τα πράγματα άλλαξαν στο 37′, όταν ο Πόνσε εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή μπαλιά του Κλωναρίδη και με πολύ όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0. Μάλιστα, μέχρι το ημίχρονο η ΑΕΚ έχασε και άλλες ευκαιρίες αλλά το 1-0 παρέμεινε.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στον αγωνιστικό χώρο πέρασε ο Λιβάγια, δείχνοντας τις προθέσεις του Μαρίνου Ουζουνίδη. Παρόλα αυτα οι κιτρινόμαυροι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να καθαρίσουν την νίκη. Ο Ρίσκι τιμώρησε την Ένωση και ισοφάρισε για τον Κισσαμικό στο 92.

Ο διαιτητής Παπαπέτρου, μάλιστα, αρνήθηκε καθαρό πέναλντι στον Πόνσε στο 80′.