Ατυχία για τον δικέφαλο των Σουρμένων

0

Ατυχία και αποκλεισμός στη… ρώσικη ρουλέτα

Δεν καταφέραμε να περάσουμε το εμπόδιο του Παλαιού Φαλήρου και να συνεχίσουμε στην 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ. Η ομάδα μας έμεινε στο 1-1 μετά από 120′ αγώνα (0-0 τα 90′) και η αναμέτρηση κατέληξε στα πέναλτι, εκεί όπου σταθήκαμε άτυχοι καθώς ηττηθήκαμε με 4-3. Στροφή τώρα στο πρωτάθλημα που μας περιμένει ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι αυτή τη φορά με τον Πανερυθραϊκό στην έδρα του (Σάββατο 6/10 και ώρα 16:15).

Όσο για τον αγώνα, αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στην παράταση και στο 93’ από το Γιαννακόπουλο, ο Φωστέρης στο 107’ έφερε το ματς στα ίσια.
Αν και είχαμε τις ευκαιρίες για την ανατροπή η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος της παράτασης.
Στα πέναλτι (κατά σειρά εκτέλεσης) αστόχησαν οι Κώτση (απέκρουσε ο τερματοφύλακας) και Μασάδο (άουτ) και ευστόχησαν οι Φωστέρης, Τσέργας και Γιαννουλάκης.
Τέλος να αναφέρουμε ότι και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο (85’ αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον Μπέλερη για τους φιλοξενούμενους και στο 115’ είδε τη δεύτερη κίτρινη ο Χριστόπουλος).

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Αρβανίτης και Όντος.
ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Ταπραντζής): Εξαρχάκος, Μερετσόλιας, Χιώτης (79′ Γιαννόπουλος), Χριστόπουλος, Γιαννουλάκης, Τσέργας, Φωστέρης, Μακρυγιάννης (46′ Κώτσι), Παπαδάκης (111′ Νικάκης), Μασάδο, Δουγένης (46′ Αδαμόπουλος)
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μεσσήνης, Γκιώνης, Ναρλιάν, Ντζαβίδας, Σαμπάνης, Τσανκολάρι (46′ Μπέλερης), Διγενής, Ανδρέου (74′ Πασάς), Καλλιοντζάκης (87’ Γιαννακόπουλος), Χασιώτης (71′ Κωνσταντινίδης), Φωτιάδης