Θηρίο ανήμερο η ΑΕΚάρα, κατάπιε τον Άρη στο Χαριλάου

0

Η ΑΕΚ κέρδισε με 1-0 τον Άρη εκτός έδρας, με γκολ του Χρήστου Αλμπάνη, μετά από μόλις στο 5ο λεπτό, μετά από κάθετη πάσα του Νένταντ Κρίστιτσιτς

Σε ένα παιχνίδι το οποίο σημαδεύτηκε από τα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα και από τις δύο πλευρές, η ΑΕΚ ευτύχησε Να προηγηθεί Στο 4ο λεπτό μετά από μία τρομερή κατά την παλιά του κρίση πού βρήκε τον Αλμπάνη στην καρδιά της Άμυνας του Άρη και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Από κει και πέρα η ΑΕΚ κατάφερε να διαφυλάξει  το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα και να φύγει με ένα πολύ σημαντικό διπλό το Χαριλάου.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Δεληζήσης, Κόρχουτ (85’ Ντιγκινί), Βέλεθ, Ρόουζ, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Λάρσον (79’ Μαντσίνι), Μπρούνο Γκάμα, Ιντέγε (38’ λ.τρ. Ντουρμισάι).

ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Σβάρνας, Χουλτ, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Κλωναρίδης (53’ Αραούχο), Βέρντε (78’ Οικονόμου), Αλμπάνης (70’ Μάνταλος), Λιβάγια.