Εύκολα το 3-0 τα κορίτσια της ΑΕΚ!

0

Την τρίτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ που συνέτριψε με 3-0 σετ την Κόρινθο για την 7η αγωνιστική της Preleague

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ συνέχισε με ένα «καθαρό» τρίποντο, αφού επικράτησε με 3-0 σετ της Κορίνθου εκτός έδρας στην 7η αγωνιστική του Πρωραθλήματος της Pre League.

Σε ότι αφορά την εξέλιξη του αγώνα στο πρώτο σετ η Κόρινθος ήταν αυτή που προηγήθηκε με 6-3 με την ΑΕΚ ωστόσο να δείχνει να βρίσκει τα πατήματα της μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Οι «κιτρινόμαυρες» ισοφάρισαν αρχικά και στη συνέχεια πήραν για πρώτη φορά προβάδισμα με 12-14. Από εκείνο το σημείο οι «κιτρινόμαυρες» δεν έχασαν το προβάδισμα (13-19) και έτσι έκαναν το 1-0 στα σετ (14-25).

Χωρίς να ιδρώσει  η ΑΕΚ έκανε γρήγορα το 2-0 στα σετ (11-25).

Τα κορίτσια του «Δικεφάλου» έχοντας και το ψυχολογικό αβαντάζ συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και «κλείδωσαν» απλά τη νίκη με 15-25 και 3-0 σετ.

Τα σετ: 14-25, 11-25, 15-25

ΑΣΠ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Ανδρεόπουλος): Λιουτίκοβα, Αποστολάκη, Παναγοπούλου, Πατουχέα, Γιώτα, Λαγουδάκη / Μαργαρίτη (λ), Αλατζάκη, Ελευθερίου, Βακάλογλου.

ΑΕΚ (Μπακοδήμος): Κουντουρά, Καββαδία, Ράπτη, Διάλλα, Νομικού, Μπίσκου / Μπελιά (λ), Χάνα (λ), Καραγκούνη, Μασούρα.