Γεια σου ρε μάγκα Γεωργέα…

0

Κύριος σαν ποδοσφαιριστής, κύριος και σαν άνθρωπος. Ο Νίκος Γεωργέας καταθέτοντας για το περίφημο ματς ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Βέροια το 2013 τα είπε… όλα. Τότε που η ΑΕΚ μας έπεφτε στη Γ’Εθνική, κάποιοι κατά τύχη κέρδιζαν με ακριβές σκορ 3-0 και μάλιστα με τα δυο γκολ να πετυχαίνονται στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.
Ο Γεωργέας ανέφερε στην κατάθεσή του ξανά ότι τους ζητήθηκε στο ημίχρονο να χάσουν με 3-0 και αυτός είναι και ο λόγος που αμέσως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ζήτησε αλλαγή. Αντίθετα ο Καφές δήλωσε ότι έγινε αλλαγή επειδή αισθάνθηκε… μια ενόχληση την οποία όμως δε θυμάται ο προπονητής του.
Η υπόθεση βρωμάει από παντού και επιτέλους για πρώτη φορά βρέθηκαν κάποιοι να μιλήσουν ανοιχτά για το τι συμβαίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο.