Η πρώτη κούπα για την Κ10 της ΑΕΚ roots (vid+pics)

0

Τρεις ομάδες των υποδομών της ΑΕΚ futsalroots διεκδίκησαν το Supercup την Κυριακή (29/9), η Κ14 ηττήθηκε 2-6 από τον Ηνίοχο και η Κ12 3-5 από τον Ερμή

Το υπέρ-κύπελλο όμως κατέκτησε η μικρή ομάδα της ένωσης, η Κ10, επικρατώντας 3-2 του Ηνίοχου στο γήπεδο Champions club στη Παλλήνη. Τα κιτρινόμαυρα πιτσιρίκια μπήκαν δυνατά στον αγώνα και το πρώτο ημίχρονο έληξε 3-0 υπέρ τους με τέρματα των Αρμουτάκη, Αρωνιάδη, Πικούνη, ενώ είχαν αρκετές ευκαιρίες να αυξήσουν περισσότερο το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της ΑΕΚ επικράτησαν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν άλλο γκολ κάτι που έκανε ο Ηνίοχος, κόντρα στη ροή του αγώνα σημειώνοντας  δυο τέρματα με τους Μέλλο, Μαστακούλη διαμορφώνοντας το τελικό 3-2. Η σύνθεση του προπονητή της ΑΕΚ, Στράτου Ιατρού ήταν, Γεμενιτζόγλου Δημήτρης, Ποντίκης Άλκης, Γεμενιτζόγλου Τάσος, Πορίδης Γιώργος, Μαυρίδης Άγγελος-Μιχαήλ, Ευσταθιάδης Νίκος, Ζαχάκης Ορέστης, Αρωνιάδης Αλέξανδρος, Τσιάκας Σάκης, Μαλτέζος Μηνάς, Πετσαλάκης Άγγελος, Πικούνης Θάνος, Αρμουτάκης Γιώργος.