ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

«Λίβα»-Μάνταλος και ανατροπή!

Published

on

Στη γειτονιά της αγωνίστηκε σήμερα η ΑΕΚ κόντρα στον Βόλο και ήθελε μόνο τους 3 βαθμούς και τους πήρε, με τον Πέτρο Μάνταλο να πετυχαίνει 2 γκολ και να είναι MVP και τον Μάρκο Λιβάγια να συνεχίζει τα δικά του… μάγια. Πλέον, οι «κιτρινόμαυροι»  είναι στο -5 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ήταν… ανατρεπτικό μιας και δεν ξεκίνησε καλά για την «Ένωση», όταν στο 24ο λεπτό  Τόρες με πλασέ μέσα από την περιοχή, κάνει το 0-1 για τον Βόλο.

Ωστόσο, οι παίκτες του Νίκου Κωστένογλου δεν είχουν πει την τελευταία τους λέξη και ο Λιβάγια με πλασέ, μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, φέρνει το παιχνίδι «στα ίσα», κάνοντας το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 75ο λεπτό ο Ολιβέιρα κέρδισε πέναλτι και ο Μάνταλος ευστόχησε από την άσπρη βούλα, ανατρέποντας το.. σκηνικό, «γράφοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους.

Λίγο μετά, στο 78ο λεπτό, ξανά ο Μάνταλος, δίνει… διαστάσεις θριάμβου κάνοντας το 3-1, έπειτα από ασίστ του Ολιβέιρα.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-2, με απευθείας εκτέλεση του Δημόπουλου.