Μηδέν εις το πηλίκον!

0

Η ΑΕΚ αναδείχτηκε ισόπαλη με την Μπασακχεσίρ στην πρώτη πρόβα μπροστά στο κοινό της

Πολύ φτωχό το ματς, με τους κιτρινόμαυρους να δυσκολεύονται στην δημιουργία και να κάνουν αρκετά λάθη στο κέντρο και στην άμυνα.

Ο αγώνας

Η ΑΕΚ πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση κατάφερε να κρατήσει το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, με αρκετά λάθη στην μεσαία γραμμή. Μόλις δύο φορές απείλησε ο Δικέφαλος. Από την πλευρά τους, οι Τούρκοι κατάφεραν να απειλήσουν, κυρίως εξαιτίας των λαθών της ομάδας του Καρντόσο που χάνοντας την μπάλα επέτρεπε την δημιουργία αρκετών αντεπιθέσεων.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο ρυθμός έπεσε, με την Ένωση να συνεχίζει να έχει την κατοχή αλλά να μην δημιουργεί. Οι ακόμα περισσότερες αλλαγές ουσιαστικά έβαλαν πρόωρο τέλος στον αγώνα αφού κανείς δεν θα μπορούσε να κρατήσει τίποτα άλλο πέρα από ένα φάουλ του Ζεράλδες από καλή θέση στο 89′.