ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

H ΑΕΚάρα τους… ξαναγλέντησε για πλάκα! Μια ανάσα από το πρωτάθλημα!!!

Published

on

Η ΑΕΚ έκανε πλάκα στον Ολυμπιακό/Όμιλο ΞΥΝΗ, επικράτησε με 20-13 και έκανε το 2-0 στην σειρά των τελικών της Handball Premier.

H AEK έκανε ένα μοναδικό πρώτο ημίχρονο. Με εκπληκτική άμυνα ξέρανε τον Ολυμπιακό και πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ. Η Ένωση ήταν τόσο ανώτερη που το σκορ στο τέλος του ημιχρόνου έφτασε στο 12-5, με τον διαστημικό Ραντούλοβιτς να κρατάει τον Ολυμπιακό/Όμιλο ΞΥΝΗ στα 5 γκολ σε ένα ολόκληρο ημίχρονο!

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού κάνοντας εξαιρετική διαχείριση ολοκλήρωσε μία επιβλητική νίκη. Με το τελικό 20-13 έκανε το 2-0 και πλέον πάει να… σκουπίσει τον Ολυμπιακό στην έδρα του την Τετάρτη και να σηκώσει την κούπα του πρωταθλητή.