ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

Συντριβή…

Published

on

Η ΑΕΚ ηττήθηκε 101-81 από το Περιστέρι στο Κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» για την 12η αγωνιστική της Basket League. O Νίκος Παππάς με 16 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της «Βασίλισσας»

Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 3-2, με την ΑΕΚ να «τρέχει» επιμέρους σκορ 12-11 και να ισοφαρίζει (14-14), στο 5’. Με επιμέρους σκορ 14-11, το Περιστέρι πήρε προβάδισμα (28-25), με το τέλος του 1ου δεκαλέπτου.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά (42-32), στο 15’ και πήγαν με προβάδισμα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 48-49.

Στην επανάληψη το Περιστέρι κράτησε το υπέρ του προβάδισμα (76-63), στο 30’ και πήρε τη νίκη με 101-81.

Τα δεκάλεπτα: 28-25, 48-39, 76-63, 101-81

Περιστέρι (Τόμιτς): Κόζεϊ 9 (1), Πέτεγουεϊ 18 (2), Μωραϊτης 8 (2), Γκιελό 17 (5), Χρυσικόπουλος 16 (2), Χρηστίδης 8, Κατσίβελης 14 (3), Μπράουν 7, Γκρέι, Φιλιππάς, Ζούγκρης, Ευσταθιάδης 4.

ΑΕΚ (Δέδας): Κολόμ 14 (2), Φλιώνης 5 (1), Ράουτινς 3 (1), Φιλιππάκος, Παππάς 16 (3), Καρλής, Γκρίφιν 14 (3), Κουζέλογλου 14 (2), Χάμερ 14.

Με ρίζα από την Πόλη και παππού αθλητή της πρώτης ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ δεν θα μπορούσα παρά να είμαι παράφορα ερωτευμένος μαζί της