ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

LIVORNO & MARSEILLE

Τεράστια νίκη… της Λιβόρνο για την άνοδο!

Published

on

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 3-1 πέτυχε η Λιβόρνο, στη μάχη για την άνοδο στην 4η κατηγορία

Με ένα ανεπανάληπτο ντεμαράζ στο 2ο ημίχρονο, η Λιβόρνο πέτυχε 3 γκολ σε 25 λεπτά και σφράγισε με πάθος την υπόθεση ανόδου.

Στο 66o λεπτό ο Βαντατζιάντο έκανε το 0-1, για να διπλασιάσει ο ίδιος παίκτης στο 75′

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Βαντατζιάτο έκανε χατ τρικ, σφραγίζοντας τη νίκη της Λιβόρνο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπενεντέτι…

Μετά τη νίκη της Λιβόρνο, η υπόθεση ανόδου, δεν έχει λήξει σε καμία περίπτωση, αφού το αδερφό σωματείο είναι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα των play offs, μετά το τέλος του πρώτου γύρου με 3 βαθμούς, έναντι 4 της Figline και δυο της Tau. Στο επόμενο παιχνίδι που θα κρίνει πολλά… η Λιβόρνο δοκιμάζεται εκτός έδρας με την πρωτοπόρο Tau και θέλει ΜΟΝΟ νίκη!

Με ρίζα από την Πόλη και παππού αθλητή της πρώτης ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ δεν θα μπορούσα παρά να είμαι παράφορα ερωτευμένος μαζί της