Τραγική αλλά… πέρασε!

0

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στον επαναληπτικό με την Κραϊόβα.

Πολύ καλύτερη οφείλει να είναι η ομάδα του Καρντόσο στους αγώνες με την Τράμπζονσπορ καθώς αν κάνει τα σημερινά λάθη θα… μαζέψει πολλά!

Η ΑΕΚ δεν μπήκε ιδιαίτερα δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, οι Ρουμάνοι ήταν αυτοί που δημιουργούσαν ευκαιρίες και αυτή που έχασαν την μεγαλύτερη ευκαιρία στον αγώνα, πριν ο Μάνταλος, στο 26′, κάνει το 1-0 με ωραία ατομική ενέργεια. Τα λάθη της κιτρινόμαυρης άμυνας ωστόσο συνεχίστηκαν και μετά το 1-0, με το σκορ να παραμένει έτσι μέχρι το ημίχρονο από καθαρή… τύχη και αστοχία των παικτών της Κραϊόβα.

Ακόμα χειρότερη παρούσιαστηκε η Ένωση στο δεύτερο ημίχρονο. Τα λάθη συνεχίστηκαν και τελικά ο Ιβάνοφ στο 63′ έκανε με κεφαλιά το 1-1.  Από κει και πέρα οι Ρουμάνοι έχασαν πολλές ακόμα ευκαιρίες αλλά ο Δικέφαλος γλίτωσε σε πολλές περιπτώσεις το δεύτερο γκολ.