ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

Αυτός είναι η ΑΕΚ στην πιο καθαρή και γνήσια μορφή της!

Published

on

Οι επιτυχίες δεν σταματούν για τον ιστορικό στίβο της ΑΕΚΑΡΑΣ μας.

10404889_700407769995281_6518416926427750715_n Ο Γιώργος Κωστάκης της ΑΕΚ κατέκτησε με το σπαθί του το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της IPC, το οποίο διεξάγεται στο Σουόνσι της Ουαλίας.

Ο αθλητής της Ένωσης προχθές πήρε το χρυσό στο τριπλούν και χθες ζευγάρωσε τις επιτυχίες του κατακτώντας την πρώτη θέση στο μήκος του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ΑμΕΑ.

1482638Στο μήκος ο Κωστάκης από το πρώτο κιόλας άλμα έδειξε ποιος θα οδηγήσει την κούρσα. Πήγηση 6 μέτρα και 50 εκατοστά. Ήταν το καλύτερο άλμα του και το καλύτερο των αγώνων. Οι υπόλοιπες προσπάθειές του Ενωσίτη αθλητή, ήταν 6.28, 6.16, 6.07, 6.38 και 6.13μ.

Στο τριπλούν ο άλτης της ΑΕΚ “προσγειώθηκε” στα 13.78 μέτρα και πήρε άνετα την πρώτη θέση, πετυχαίνοντας κι άλλα εξαιρετικά άλματα 13.76, 13.42, 13.69, 13.48 και 13.48.

557967_413430775359650_425737525_nΟ Γιώργος Κωστάκης, πέρυσι ήταν τρίτος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλήμα της Λιόν στο τριπλούν.

Είμαστε πολύ υπερήφανοι για το παλικάρι μας… Αυτή η ΑΕΚ είναι ακαταμάχητη.

Για εμάς το ποδόσφαιρο, το μπάσκετ και τα υπόλοιπα δημοφιλή αθλήματα με τα πανηγύρια των εκατομμυρίων να σέρονται στα πόδια κάποιων αθλητών, περνούν σε δεύτερη μοίρα… Πρώτο θέμα θα παίζει ΟΛΗ ΜΕΡΑ σήμερα, η μεγαλύτερη επιτυχία της Ένωσης μέσα στο καλοκαίρι. Τα δυο χρυσά του Κωστάκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Μεγαλωμένος σε χρόνια που το να είσαι ΑΕΚ δεν είναι και το πιο συνηθισμένο πράγμα στον κόσμο. Άλλωστε γεννημένος το 1990 το πρώτο πρωτάθλημα που είδα από την ποδοσφαιρική ΑΕΚ ήταν το 2018. Χρόνια συνήθως αποτυχημένα, μίζερα αλλά με πολύ συναίσθημα και πάθος. Ένα πάθος που ολοένα και μεγαλώνει όπως το μεγαλείο της... Δεν είμαστε ΑΕΚ για τα εύκολα. Κάθε μέρα δίπλα της είναι και ένας άνισος αγώνας μεταξύ λύπης και χαράς. Και πολλή πολλή αγάπη.