ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ e-mail: aeklivegr@gmail.com

Πέταγε κεραυνούς χθες ο Lucca – Δυο γκολ κόντρα στην Real Noroeste (vid)

Published

on

Σε δαιμονιώδη φόρμα ο Lucca που ενδιαφέρει άμεσα την ΑΕΚ και αποτελεί τον κύριο μεταγραφικό στόχο του Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς.

Untitled 1Ο Βραζιλιάνος επιθετικός, οδήγησε την ομάδα του, την Κρισιούμα σε πολύ σπουδαίο εκτός έδρας νίκη επί της Real Noroeste με σκορ 4-1. Ο Lucca σκόραρε δυο φορές και ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης… Στο 18ο λεπτό ο Joílson άνοιξε το σκορ για την Κρισιούμα, για να διπλασιάσει τέσσερα λεπτά αργότερα ο επιθετικός που ενδιαφέρει την Ένωση, και να βάλει έτσι την σφραγίδα υπεροχής στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη είχαμε περίπου το ίδιο σκηνικό με τον Joílson να πετυχαίνει το τρίτο γκολ των φιλοξενουμένων στο 59′ και τον Lucca να τον ακολουθεί στο 71ο λεπτό…

H αναμέτρηση έγινε στο πλαίσιο του Κυπέλλου.