Συνεχίζει την επέλαση η ΑΕΚ

0

Άλλη μια νίκη για την ΑΕΚ, η 15η, κέρδισε στην 17η αγωνιστική 4-1 τον Ηνίοχο στο κλειστό “Αντώνης Φώτσης” και διατήρησε το +4 από τον δεύτερο Δούκα. Η ένωση προηγήθηκε 3-0 με τέρματα των Ντάτη, Μάνου, Γούση και ο Ηνίοχος μείωσε 3-1 μετά από σουτ του Αγγελίνα που κόντραρε στον Δημακόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα του Θεοφίλου, αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ και πάλι ανώτερη κατάφερε να σημειώσει και τέταρτο γκολ μετά από ενέργεια του Μάνου, ο οποίος έφερε εκ νέου την διαφορά στα τρία τέρματα. Ως το φινάλε του ματς δεν άλλαξε κάτι και η ΑΕΚ πήρε δίκαια τη νίκη, συνεχίζοντας την προέλασή της.Την Τετάρτη (15/1, 19:45) η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Ερμή Ζωγράφου, στο γήπεδο “Τ.Ευγενικός” στον Ταύρο, για το κύπελλο Ελλάδος.