Θρίλερ για την Λιβόρνο

0

Θρίλερ για την Λιβόρνο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος της Τοσκάνης. Τα αδέρφια μας πήραν πολύτιμη ισοπαλία 3-3 εκτός έδρας από την ισχυρή Cuoiopelli

Η Λιβόρνο άνοιξε το σκορ στο τυχερό… 21′ με τον Ντουράντε, για να δεχτεί δυο τέρματα στο 31′ και στο 32′ από τον Ρόσι και τον Μαρτινέλι αντίστοιχα… Δυο λεπτά αργότερα αντέδρασε και πέτυχε το 2-2 με τον Τζινάσι. Στο 39′ ο Φερέτι έδωσε το προβάδισμα στην Λιβόρνο, για να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 41′ ο Μπράτσι. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαν 6 γκολ, ενώ στην επανάληψη οι μηχανές και των δυο ομάδων σίγησαν… όλως περιέργως.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος της Τοσκάνης

Στη βαθμολογία η Λιβόρνο κρατάει μια απόσταση ασφαλείας πέντε βαθμών από την δεύτερη Frates Perignano 2019 που επωφελήθηκε της εντός έδρας ισοπαλίας 0-0 της Atletico Cenaia και σκαρφάλωσε στη 2η θέση. Η αντίπαλος της Λιβόρνο Cuoiopelli έπεσε στην 4η θέση.

Ο Αντρέα Φερέτι με το γκολ που πέτυχε έφτασε τα πέντε και προηγείται στον πίνακα των σκόρερς. Ακολουθεί  και Βαντατζιάτο που έμεινε άσφαιρος αυτή την εβδομάδα με τέσσερα.

Ο Τορομίνο και ο Τζινάσι έχουν από τρία.

Την επόμενη αγωνιστική (8η) η  Λιβόρνο υποδέχεται την San Miniato Basso Calcio που έχει μόλις 5 βαθμούς και μια νίκη.