ΟΛΟ το πρόγραμμα της ΑΕΚ το Σαββατοκύριακο

0

Γεμάτο αγώνες είναι το επόμενο τριήμερο (09-10-11/10) για τα τμήματα του Συλλόγου που δίνουν σημαντικούς και ιστορικής σημασίας αγώνες

Το πρόγραμμα ξεκινάει την Παρασκευή (09/10) με την ομάδα PES που αντιμετωπίζει το Trivellato και τους The Greek FC για τις 2 πρώτες αγωνιστικές του Κυπέλλου.

Το Σάββατο (10/10), η ανδρική ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης αντιμετωπίζει τη Βόχα για την πρεμιέρα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας, ενώ στις 15:30 η γυναικεία ομάδα πόλο του Συλλόγου γράφει ιστορία κόντρα στο Νηρέα Χαλανδρίου στην παρθενική της συμμετοχή στην Α’ Εθνική Κατηγορία.

Στις 16:00 η ομάδα χάντμπολ υποδέχεται τον ΑΣΕ Δούκα για την 5η αγωνιστική της Handball Premier, ενώ στις 17:30 οι Πρωταθλητές της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης κοντράρονται με τα Ταταύλα για τη 2η αγωνιστική.

Ταξιδεύουμε αμέσως στη Θεσσαλονίκη, όπου η γυναικεία ομάδα βόλεϊ φιλοξενείται από τον Αίαντα Ευόσμου στις 18:30 στην επιστροφή της στη Volleyleague και μία ώρα αργότερα, η ανδρική ομάδα πόλο κάνει πρεμιέρα για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Α1 Εθνική Κατηγορία με αντίπαλο το Παλαιό Φάληρο.

Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται την Κυριακή (11/10) με την ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ να φιλοξενείται στην Καλλιθέα από την τοπική ομάδα.

Καλή επιτυχία στις ομάδες μας!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 09/10/2020
Αγώνας: ΑΕΚ – Trivellato
Άθλημα: PES
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική 1ου Ομίλου Κυπέλλου PES
Ώρα: 22:40
Μετάδοση: YouTube: AEK Athletic Club.

Αγώνας: The Greeks FC – AEK
Άθλημα: PES
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική 1ου Ομίλου Κυπέλλου PES
Ώρα: 23:20
Μετάδοση: YouTube: AEK Athletic Club.

Σάββατο 10/10/2020
Αγώνας: ΕΑ Βόχας – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική 2ου Ομίλου Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Δερβένι, Κορινθία.

Αγώνας: ΑΕΚ – Νηρέας Χαλανδρίου
Άθλημα: Πόλο Γυναικών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Α’ Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 15:30
Γήπεδο: Κολυμβητήριο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα
Άθλημα: Χάντμπολ Ανδρών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική 1ου Ομίλου Handball Premier
Ώρα: 16:00
Μετάδοση: YouTube: AEK Athletic Club
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Ταταύλα – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική 2ου Ομίλου Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 17:30
Γήπεδο: Δερβένι, Κορινθία.

Αγώνας: ΑΠΣ Αίας – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Β’ Ομίλου Volleyleague
Ώρα: 18:30
Γήπεδο: ΔΑΚ Ευόσμου, Θεσσαλονίκη.

Αγώνας: ΑΟΠ Φαλήρου – ΑΕΚ
Άθλημα: Πόλο Ανδρών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας
Ώρα: 19:30
Γήπεδο: Ρέστειο Κολυμβητήριο, Φάληρο.

Κυριακή 11/10/2020
Αγώνας: Αιολικός-Καλλιθέα Futsal – AEK
Άθλημα: Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Futsal Super League
Ώρα: 21:30
Γήπεδο: Κλειστό “Έσπερος”, Καλλιθέα

Πηγή: aek.gr


Comments are closed.